Altyapı Çözümleri

Service Content Image

Altyapı sağlamlığı için birçok etken bulunmaktadır. Sistemler homojen bir yapı içerisinde, uygun ürünler ile doğru dizayn edilmelidir. Doğru tasarlanmayan bir yapı, gereksiz yatırımlar yapılmasına yol açarak maliyeti olması gerekenden çok daha yukarı taşıyabilir.

Bu gibi nedenlerle yapı oluşturulurken dikkat edilmesi gereken teknik hususlardan bir kaçını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

  • En uygun topoloji seçilmelidir.
  • Uygun kablo(fiber, bakır) seçimleri yapılarak, kablolamanın titizlikle yapılması, sonlandırmalar ve numaralandırmaların anlaşılır olması, en basitinden uygun priz seçimleri yapılması bile önem arz etmektedir.
  • Kullanılacak olan ağ cihazlarının kararlı, kurumsal ve yönetilebilir cihazlar olması, sistemlerin tek bir merkez üzerinden daha kolay yönetilebilmesini sağlamaktadır.

Özet olarak, altyapı oluşturulurken doğru seçimler yaparak, öngörülü bir yapı oluşturulması, sistemi devralacak olan kişiler tarafından sonradan yapılabilecek bir büyüme ya da değişiklik çalışmaları zorlaştırmamalı, kolaylaştırmalıdır.